42. kolo Slovnaft extraligy mužov

13.01.2008 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly: 27. Jarolín (A. Kroták, Jabrocký), 28. Halaj (V. Král, Dora), 36. Marcel Haščák (Bambúch), 43. Jabrocký (V. Král) - 11. P. Gajdoš (Šechný, Drotár), 25. Drotár (Brincko), 59. Šechný (Petrina)
Vylúčení: 6:5 na 2 min
presilovky: 2:1
rozhodovali: Persson (Švéd. ) - Korba, Valach
4207 divákov

Po nešťastnej prehre v Košiciach si domáci i bez chorých na susedov jednoznačne trúfali. Začali obrovským tlakom a Klempa bol v stálom ohni. Stačil však jeden nebezpečný útok hostí a v 11. minúte Gajdoš otvoril skóte zápasu. V 16. minúte Škovira išiel z polovice ihriska sám na bránku, ale Šimonovič skvele zachránil. Kežmarok po góle ožil a začal to potvrdzovať aj v prostrednej časti. V 25. minúte Drotár švihom prestrelil Šimonoviča a bolo 0:2. Potom prišlo 41 pekelných sekúnd kamzíkov a Jarolín s Halajom vyrovnali. Opticky zaplnej aréne sa hokej začal páčiť, rušno bolo pred oboma bránkami a vedúci gól Haščáka vyvoval búrku nadšenia. Do záverečnej časti lepšie vstúpili kamzíci a Jabrocký využil výhodu o dvoch hráčov. Dvojgólový náskok hostiteľov ukľudnil a na ťahu boli hostia. V 59. minúte Šechný z uhla prekvapil Šimonoviča, ale už ani záverečná power play im nepomohla na vyrovnanie a predĺženie.

Miroslav Ihnačák, tréner Kežmarku: "Mali sme veľmi dobre rozohraný zápas. V druhej tretine sme urobili niekoľko veľkých chýb, nechali sme voľných hráčov pred bránkou, Poprad dal tri góly a to rozhodlo o zápase. "
František Hossa, tréner Popradu: "Pre nás sa zápas vyvíjal veľmi zle a stav 0:2 bol hrozivý. Začali sme potom viac korčuľovať, rýchlejšie kombinovať, čo sa prejavilo aj na skóre. Kežmarok má skúsený káder a našimi mladými hráčmi ho nebolo jednoduché pokoriť. "
(TASR)

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Góly: 13. Sivák (Važan, Pulpán), 35. V. Baláž (D. Kusovský, Kučný) - 3. V. Kútny (S. Saliji, Kóňa), 20. A. Kollár (Malinský), 31. Kóňa (S. Saliji), 39. Křetinský (Pardavý, V. Nemec), 44. A. Kollár (Hanzal, Čacho), 58. S. Saliji (Malinský, J. Mikuš)
Vylúčení: 7:9 na 2 min
rozhodovali: J. Konc, Pavlovič - M. Grečko, M. Orolin
1938 divákov

HKm Zvolen - HC Košice 7:4 (3:0, 3:2, 1:2)
Góly: 5. Kubenko (J. Kopecký), 9. Klouda (L. Čierny, Hvila), 14. Babka (Cibuľa, F. Turek), 23. F. Turek (P. Frühauf, Juraško), 34. Hvila (L. Jurík, Dubec), 38. Kubenko (J. Kopecký, J. Čierny), 59. Štork (Klouda) - 24. Kmiť (Rudolf Huna), 29. Šimurda (Pleva, Michel Miklík), 45. Weissmann (Kmiť), 48. Jendek (Weissmann, Rudolf Huna)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, navyše: Dlouhý a V. Hudáček na 10 min za nešportové správanie sa - Špilár 5+DKZ za narazenie do hlavy
presilovky 2:1
oslabenia 0:1
rozhodovali: D. Konc, Baluška - Horínek, Junek
5015 divákov

HK Ardo Nitra - HK 36 Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. M. Kováčik (Ľ. Kolník), 45. M. Štefanka (Vozdecký, Rimmel), 49. M. Štefanka ( Gálik, Vozdecký), rozhodujúci sam. nájazd: M. Kováčik - 5. Liščák (R. Hartmann, T. Višňovský), 24. Gründling (Zálešák, Pálffy), 60. R. Školiak (M. Ivičič, R. Hartmann)
vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Pálffy (Skalica) na 10 min za nešportové správanie sa, na 10 min+DKZ za nešp. správanie sa
presilovky: 0:2
rozhodovali: Grečko - Gajan, Vojtek